Нашата приказна

Како почнавме?

Кај нас во Лусурија, сè започнува со љубов и страст. Ако самите не сакавме секси облека – немаше ни да ги продаваме. И како што сè започнува со љубов, така започнува и нашата приказна. Баравме и баравме каде можеме да најдеме добра секси долна облека без да биде скапа, не беше лесно. Само во странство можевме да најдеме такво нешто што го баравме. Генерално, сфативме дека општо мислење е дека на пазарот недостасува убава, секси женска долна облека која не е скапа.

И тогаш се случи 2021 година. Решивме да бидеме тие што ќе им понудиме на нашите луѓе да реализираат некои од нивните фантазии со нашата перална. Истата година отворивме онлајн продавница, лансиравме брендови и започнавме со продажба. На наше изненадување, реакциите беа феноменални, немаше враќање, квалитетот беше пофален и луѓето постојано се враќаа и им го препорачуваа на другите.

Кога станува збор за онлајн продажба, нашиот тим е многу искусен, а членовите имаат над 10 години искуство во меѓународна онлајн продажба. Ние сме ентузијасти за нашата работа и многу страсни за секси долна облека. Ние се стремиме да обезбедиме најдобра услуга и само најдобри производи. Ние разбираме дека секоја жена е посебна на свој начин и има различни потреби, а ние сме тука да ви помогнеме да го најдете совршениот избор за вас.

Мисија и визија

Нашата мисија е да им обезбедиме на сите на нашиот пазар секси долна облека со одличен квалитет по фер цени!

Нашата визија е дека на нашиот пазар во еден момент можеме да понудиме познати брендови кои до сега не ни помислувале да се појават на нашиот пазар. Времето ќе пресуди какви соништа сонуваме!

Ние сме многу ентузијасти да му понудиме на српскиот пазар најдобар избор на секси долна облека по фер цени. Ја разбираме важноста да се чувствувате самоуверено и убаво во вашата кожа, и затоа сме тука да ви помогнеме да го постигнете тоа.

И да, за да бидеме 100% сигурни дека удобноста и чувството на удобност во секси долната облека што ја продаваме ќе биде фантастично – сами го тестираме! Верувај ми, тоа е многу забавно!
…иако, реално, ова е единствениот начин да бидете навистина сигурни дека квалитетот на секси долната облека што ја продаваме е врвен.

Каде сме денес?

Како искусен тим видовме можност и почнавме да работиме кон нашата цел. Денес, Lussuria е бренд кој е присутен на повеќето околни пазари и имаме намера да се прошириме уште повеќе. Нашите регионални пазари, особено оние надвор од ЕУ, немаат многу пристап до достапни и висококвалитетни брендови како што е нашата понуда. Среќни сме што можеме да бидеме првите што ќе им понудиме на балканските пазари нови брендови на секси долна облека кои досега не беа достапни.

Со задоволство можеме да објавиме дека не добивме ништо друго освен многу позитивни и ентузијастички критики за нашите производи и услуги од самиот почеток на нашиот бизнис. Нашите клиенти се исклучително задоволни од квалитетот на ткаенината и тантелата, како и од дизајнот на нашите модели. Навистина, многу е мотивирачки да се види дека нашата посветеност на квалитетот и удобноста има позитивни повратни информации. Ќе се стремиме да продолжиме да ја обезбедуваме најдобрата услуга за клиентите и да нудиме женска долна облека со најдобар квалитет по фер цени. Ви благодариме на сите наши клиенти за нивната поддршка и доверба во нашиот бренд, не би можеле без вас!

На крајот, ние сме многу возбудени што ќе му го понудиме на пазарот најдоброто од најдобрите кога станува збор за женска долна облека. Од луксузни брендови до нашите сопствени дизајни, Lussuria е дестинација за секој кој бара совршена долна облека. Ние сме многу страсни за секси долна облека и тука сме да ви помогнеме да го пронајдете совршеното вклопување. Ние сме посветени да ви обезбедиме најдобра услуга, најдобри производи и најдобри цени! Ви благодариме што ја одбравте Лусурија, со нетрпение очекуваме да ве услужиме!